Żeby przyciągnąć uwagę kontrahenta warto posiadać wizytówki, które odznaczają się oryginalnym wykonaniem. Małe kartoniki są najlepszą formą bezpośredniej reklamy, która ma zachęcać do kontaktu. Jak powinna wyglądać wizytówka, żeby zachęciła do współpracy wielu klientów?

Eleganckie tłoczenie

Aby zdominować konkurencję, w biznesie trzeba się wyróżniać. W związku z tym warto pokusić się o wizytówki tłoczone, które charakteryzują się nietypową fakturą. Wtłaczane elementy, takie jak grafiki czy tekst wyglądają niezwykle ciekawie. Starannie dobrane wzory wyglądają niecodziennie, przez co przykują uwagę każdego odbiorcy. Co więcej, tłoczenie jest nie tylko widoczne, ale i wyczuwalne pod palcami, dzięki czemu dodaje wizytówce ekskluzywnego charakteru.

Efektowne lakierowanie

Intensywne kolory logotypów i tekstu sprawiają, że każda wizytówka wygląda lepiej. W związku z tym warto zdecydować się na lakierowanie kartonika, które powoduje, że kolory są bardziej żywe. Jeżeli nie chcemy, aby wizytówka w całości została pokryta lakierem, zdecydujmy się na coraz bardziej popularne lakierowanie wybiórcze. Co więcej, wizytówki, które zostały polakierowane są miłe w dotyku i bardzo czytelne.

Niecodzienne wykończenie

W dzisiejszych czasach liczy się nawet najmniejszy szczegół. W związku z tym, dobrze jest posiadać wizytówki, które odporne są na działanie czynników zewnętrznych. Świetnym sposobem na ochronę kartoników przed deszczem jest laminowanie. Współczesne laminaty pozwalają nie tylko chronić wizytówki, ale także uzyskać ich ciekawy wygląd. Do najciekawszych rezultatów laminowania należy efekt szkła piaskowanego.

Podczas projektowania wizytówki, warto pamiętać, że ta powinna się wyróżniać. Nawet jeżeli decydujemy się na tradycyjne wzory, możemy pokryć je lakierem czy laminatem, który całkowicie odmieni wizytówkę.